نخ لیفت صورت

قراره با هم در این مقاله همه چیز رو در مورد نخ لیفت یاد بگیریم پس با ما همراه باشید. همچنین می تونید از طریق این لینک به صفحه انواع نخ لیفت و قیمت تخ لیفت مراجعه کنید.

دو رقم اول نخ لیفت بیانگر ضخامت نخ کاگ هستش و دو رقم دوم بیانگر طول نخ

(مثلا 2029 یعنی ضخامت نخ 2/0 هستش و طول نخ کاگ 29 سانتیمتر)

نخ های مونو Mono یا تک

نخ های مونو Mono، نخ هایی صاف و بدون خار هستند. برای ایجاد اثر سفت کردن پوست، تعداد زیادی از این نوع نخ ها را با آرایش تور مانند در زیر پوست قرار می دهند. پس از شروع روند کلاژن سازی در اطراف نخ ها، قوام و سفتی پوست بهبود پیدا می کند. از نخ مونو می توان برای خطوط گردن، افتادگی پوست گردن، پیشانی و زیر چشم ها استفاده کرد. معمولا بین 10 -20 نخ مونو در هر منطقه درمانی وارد می شود. به منظور حفظ لیفت، نخ ها به یک نقطه لنگر در پوست سر و یا صورت متصل می شوند. نخ های مونو موجب سفت شدن پوست می شوند اما تاثیر قابل توجهی در لیفت ندارند؛ بنابراین برای بهبود کلی در سفتی پوست صورت و جوان سازی آن باید در همراهی با نخ های خاردار استفاده گردند.

لیفت صورت با نخ (کشیدن پوست با نخ قابل جذب) یا ترد امبدینگ که تزریق نخ با طب سوزنی نیز شناخته شده است، جدیدترین و پیشرفته ترین شکل طب سوزنی صورت با هدف از بین بردن چین و چروک، افزایش ضخامت پوست، سفت شدن پوست، جوان سازی وکشیدن پوست است. این روش در کره جنوبی آغاز شد و به تدریج در سراسر جهان گسترش یافت.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ موثرترین روش طب سوزنی صورت برای کشیدن پوست صورت و بهبود الاستیسیته پوست است. این عمل باعث تولید کلاژن می شود. الیاف کلاژن جزء اصلی بافت همبند در پوست هستند که در حفظ الاستیسیته و استحکام پوست نقش اساسی دارند.

طبق تحقیق انجام شده، طب سوزنی با تزریق نخ موضوعی توان بالقوه برای  مرتفع کردن چین و چروک  و شلی صورت را دارد. علاوه بر این، مطالعات نشان داد که طب سوزنی جاسازی نخ  “می تواند اثرات عکس بر روی آسیب پوستی سنی ناشی ازاشعه UVB (ماوراء بنفش B). ” داشته باشد.

چگونه لیفت صورت با نخ انجام می شود؟

نخ لیفت یک روش غیر جراحی است که با استفاده از سوزن نازک طب سوزنی انجام  می شود. این روش نیاز به دو مرحله دارد:

اول، استفاده از کرم بی حسی موضعی روی قسمتی از صورت است که درمان رویش انجام می شود.

دوم، کاشت نخ ها در زیر پوست است.

نخهای لیفت(کشیدن با نخ) PDO

از طب سوزنی سنتی برای تحریک جوان سازی بافت استفاده می شود. در این روش سوزن های نازک پر از PDOنخ های (پلی دی اکسانون)حل شدنی، با استفاده از سوزن های ویژه طب سوزنی به داخل پوست تزریق می شود. PDO یک ماده پروتئینی است که به طور گسترده در بخیه زدن  طبی مورد استفاده قرار می گیرد و نخ های PDO قابل جذب هستند. این روش بسیار امن است و حداقل میزان تهاجمی بودن را دارا است. این روش حداقل زمان استراحت را دارد و در درمان پوست ضعیف بهترین روش محسوب می شود. طول سوزن ها و نخ ها بسته به هدف مورد استفاده متفاوت است.

نخ های PDO بین سه تا چهار ماه  در بدن شما حل می شوند و در طی این دوره زمانی پوست شما شبکه های   فیبر کلاژن و الاستین را در اطراف این نخ ها ایجاد می کند.

مزایای لیف صورت با نخ

 

 1. کاهش اساسی چین و چروک
 2. منافذ پوست را تشدید می کند
 3. بهبود سفتی پوست
 4.  بهبود رنگ پوست
 5.  کاهش پیری پوست
 6.  جوان سازی پوست
 7.  پوست هیدراته شده(اب در پوست
 8.  کشیده شدن پوست
 9. شل کاهش پیری
 10. پوست ناشی از اشعه
 11. نخ های مونو

نخ های مونو یک نوع از نخ های PDO است که می تواند در قسمت های مختلف چهره شامل خطوط پیشانی، کشیدن ابرو چشم، زیر چشم ها، چین و چروک گوشه لب ها و چشم، بالای لب ها و گردن برای کاهش خطوط و چین و چروک استفاده شود. علاوه بر این،نخ های مونو گردش خون را به مناطق روی صورت بهبود می بخشند و همچنین تغییر رنگ ایجاد شده و سیاههی زیر چشم ها را بهبود می بخشد. نخ های مونو بین ۳-۴ ماه زیر پوست قرار می گیرند و سپس دوباره جذب می شوند. در طول این ۳-۴ ماه آنها به طور مداوم تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کنند و خطوط و چین و چروک را صاف می کنند.

نخ‌های تکی، نوعی از رشته‌ی PDO تکی می‌باشد. این نخ‌ها نرم بوده و بدون خار ساخته می‌شوند که آنها را هرچه کمتر تهاجمی می‌سازد. چندین بار، نخ تکی در یک الگوی شبکه‌ای به پوست وارد می‌شود تا به بیشترین حد تأثیرات سفت کردن دست یافته شود. پس از وارد شدن به پوست، نخ‌ها، پیوندهای کلاژن را برای ایجاد سفتی تدریجی پوست و تأثیرات جوان‌سازی پوست، فعال می‌کنند. با اینکه نخ‌های تکی، پوست را سفت می‌کنند، اما لیفت قابل توجهی را ایجاد نمی‌نمایند. این درمان‌های سفت کردن پوست، می‌توانند برای جوان‌سازی کلاژن و درمان پوست آویزان گردن، خطوط پیشانی و چین و چروک صورت استفاده شوند. این نخ‌ها همچنین می‌توانند به گونه‌ها حجم اضافه کرده و به طور میانگین ۱۰ تا ۳۰ نخ مونو معمولاً برای هر مکان مشخص درمان، استفاده می‌شود. اگر به دنبال یک درمان غیر جراحی برای چین و چروک هستید، که مزایای سفت کردن و لیفتیگ را با هم داشته باشد، آنگاه می‌توانید از ترکیب نخ‌های تکی و نخ‌های کاگ بهره ببرید.

نخهای لیف صورت خار دار Cog

نخ‌های دندانه‌ای یا کاگ، مشابه نخ‌های مونو هستند با این تفاوت که حاوی خارهایی می‌باشند که به زیر پوست متصل می‌شوند. این خارها، یک پشتیبانی پیشرفته را برای ساختار پوست ایجاد می‌کنند تا بافت آویزان را بالا ببرند. این نخ‌ها، به طور مؤثر، تشکیل کلاژن در اطراف نخ‌ها و خارهای آنها را بهبود می‌بخشند. نخ‌های کاگ می‌توانند به تنهایی یا در ترکیب با نخ‌های مونو برای تعلیق مکانیکی ساختارهای بافتی پوست استفاده شوند به شکلی که نتیجه، احساس و ظاهر نرم و صاف داشته باشد. این نوع نخ‌ها معمولاً با لیفت پوست آویزان در خط فک برای ایجاد یک صورت باریک‌تر استفاده می‌شوند. به علاوه‌ی ایجاد لیفت برای غبغب، نخ‌های کاگ می‌تواند لیفت نخ ابرو و لیفت نخ بینی را فراهم سازند.

نخ‌ لیفت صورت پیچ‌دار Screw

اگر به دنبال اضافه کردن حجم بیشتر به چهره‌ی خود هستید، نخ‌های پیچ‌دار یک گزینه‌ی عالی برای شما می‌باشند. نخ‌های پیچ‌دار به صورت تکی و دوبل ارائه می شوند که برای تقویت نتایج، در اطراف سوزن به هم بافته می‌شوند. برای ایجاد یک صورت با حالت V، نخ‌های پیچ‌دار، به رفع نواحی فرورفته کمک کرده و یک لیفت صورت بدون جراحی را ایجاد می‌کنند.
در متدی به نام چند پیچی دو نخ به هم بافته می‎شوند. بسیاری از افراد دوست دارند چهره‌ ای V شکل را داشته باشند،اگر  شما هم از این دسته افراد هستید باید به پزشک متخصص پوست برای لیفت صورت با نخ پیچدار مراجعه کنید.

نخ‌های PDO می‌توانند بافت‌های ناشی از پیری را بدون روش‌های تهاجمی مانند جراحی، سفت کرده، بالا برده و پشتیبانی کنند.

لیفت صورت با نخ لیفت چقدر زمان می برد؟

این فرایند حداقل یک ساعت یا بیشتر، بسته به مناطقی که تحت درمان هستند با کمترین درد ممکن، انجام می‎شود. نتایج حاصل از نخ‌های PDO معمولاً بین ۱۸ تا ۲۴ ماه به طور میانگین، باقی می‌مانند.

در نهایت اگر نگران شلی خفیف پوست صورت خود هستید، نخ‌های PDO می‌توانند به ایجاد ظاهری جوان‌تر به شما کمک کنند.

امروزه اغلب  افرادی که با مشکلاتی نظیر لک صورت، خط اخم و پیری یا افتادگی پوست صورت و غبغب روبرو هستند. به روش‌های درمانی کم تهاجم یا غیر تهاجمی روی می آورند. لیفت صورت با نخ از جمله این نوع تکنیک ها است. اختراع نخ لیفتینگ به عنوان یک تکنولوژی فوق العاده و واقعی دنیای تازه ای در علم زیبایی به وجود آورده. و تاکنون به شکل موفقیت‌آمیز و قابل استفاده در تمامی نقاط صورت و گردن جهت جوانسازی مورد تایید واقع شده است. عمل لیفت صورت در جهت درمان از طریق لیفت به همراه بازسازی کلاژن انجام می گیرد. این عمل در تاثیر بالا رفتن سن در ایجاد تغییرات پوستی اثر مثبت اعمال می کند‌. نخ لیف صورت معمولا جذبی و از جنس پلی لاکتیک اسید می  باشد.


لیفت صورت با نخ لیفت قابل تجزیه، حمایت زیادی از پوست در جهت کشیدگی و استحکام پوست های شل و پژمرده انجام می دهد. و در نتیجه باعث لطیف و جوان شدن پوست صورت می شود‌. در این روش ابتدا نواحی مورد نظر برای لیفتینگ مشخص شده و سپس با ایجاد سوراخ هایی سوزن و نخ لیفت به بافت زیر پوست وارد می‌شود و پوست را به سمت بالا می کشاند. برای این کار به بی‌حسی موضعی خفیف در محل نیاز است‌. لیفتینگ صورت با استفاده از نخ لیفت معمولاً به بخیه نیاز نداشته و دوران‌ نقاهت نیز ندارد. این عمل بدون شک نتیجه مطلوبی حاصل می نماید. امروزه لیفت صورت با نخ به عنوان روشی جدید از لیفتینگ در تمامی مراکز، مطب ها و کلینیک های زیبایی با انواع نخ های لیف قابل اجرا است.


محدودیت سنی استفاده از نخ لیفت


استفاده از نخ برای لیفت صورت دارای محدودیت سنی می باشد. این عمل برای آقایان و خانم هایی با سن ۳۰ تا ۵۰ سال امکان پذیر است که معمولاً دچار مشکل چین و چروک سطحی پوست صورت و گردن هستند. برای افراد مسن تر این روش جایگزین جراحی های سنگین شده است. لیفت صورت با نخ بهترین روش برای بیمارانی است که یک بار جراحی لیفتینگ بدون نخ را تجربه کرده. و اکنون مجدداً دچار افتادگی و شل شدگی پوست شده اند. نخهای لیفت صورت برای تمامی خانم ها و آقایان جهت از بین بردن چین و چروک و افتادگی خفیف تا ملایم کاربردی است.


 لازم به ذکر است که دوام نخ لیفت صورت ۱۲ تا ۱۸ ماه می باشد. نخ برای لیفت صورت معمولاً در نواحی ابرو، خط فک، گونه و قسمت میانی صورت و گردن مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

نخ لیفت PDO

 نخ لیفت PDO یا (پلی دی اوکسانون) در جهت کشیدگی و سفت سازی مناطق افتاده و شل از ناحیه صورت مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این نخ پلی دی اکسانون لیفت است. جهت دسترسی به لایه های عمیق پوست از این مدل نخلیفت استفاده می شود. از نظر جوانسازی سلولی نخ لیفت PDO ماندگاری ۳ الی ۶ ماهه دارد‌. با ورود این نخ لیفت به عمق پوست، سلول ها تحریک شده و کلاژن سازی را آغاز می‌کنند‌. ایجاد رگ های خونی جدید در منطقه مورد نظر نیز گردش خون را در پوست بهبود بخشیده و عمل کرد مطلوبی ارائه می دهد.

به همین دلیل امروزه نخ های PDO از سری نخ های محبوب و پرطرفدار به شمار می رود. از ویژگی های نخ لیفت PDO می توان به تجمع بافت چربی در زیر پوست و سفت شدن و لاغر تر شدن چهره اشاره کرد. نخ های لیفت PDO  پوست را از جهات مختلفی تحت تاثیر قرار می دهند.

کاربرد نخ PDO

 انقباض بافت چربی در جهت سفت سازی، تحریک کلاژن سازی در جهت احیا و جوانسازی پوست و لیفت فوری پوست به واسطه تأثیرات مکانیکی خاص از جمله عملکردهای این نخ لیفت می باشد. انجام لیفتینگ در این روش به بی‌حسی موضعی نیاز دارد. مرحله درمان بسته به نوع ناحیه تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. نخ های PDO دارای نمونه های مختلفی هستند. هر یک کاربرد خاص خود را دارند. به عنوان مثال از نخ های پیچ دار که به اسکرو معروف هستند برای جوان سازی استفاده می‌شود.

نخ های شناور، نخ‌های دندانه دار و غیر دندانه دار نیز نمونه‌های دیگری از نخ لیفت PDO می باشند. این نخ های لیفت همچنین دارای ضخامت و طول متفاوتی هستند و بسته به نوع آن کارایی، کشش و کیفیت نخ تغییر می کند. لیفتینگ به روش PDO کاملا ایمن بوده و در مقایسه با سایر روش های جوانسازی مانند تزریق ژل عوارض خفیف تری دارد.

مقایسه عوارض و بازدهی نخ های PDO

این نخ لیفت در مدت ۶ ماه قابل جذب بوده و معمولاً عوارضی مانند عفونت در این روش گزارش نشده است. از آنجایی که صورت دارای یک ساختار و آناتومی پیچیده‌ می باشد، ممکن است در استفاده از نخ لیفت PDO عوارضی مانند تشکیل گره، آسیب به اعصاب و غدد بزاقی و عفونت احتمال داده شود. برای اجتناب از ایجاد این عوارض سواد و دانش کافی از آناتومی صورت لازم است. البته لازم به ذکر است که تمامی عوارض جانبی استفاده از این نخ لیفت قابل حل می باشد. نتایج و روش درمان یا لیفتینگ با نخ لیفت PDO بر اساس ناحیه هدف متغیر است.

 از این نوع نخ در جهت کاهش چربی و حجم دهی نیز استفاده می شود. از کاربردی ترین نواحی برای استفاده نخ لیفت PDO می‌توان به گونه، ابرو، زیر چشم، خط فک و گردن، خط اندوه و لبخند و تمام نقاط صورت اشاره کرد. تاثیرات عمل لیفت PDO بعد از مدت ۲ ماه قابل مشاهده است. به بیماران توصیه می‌کنیم که بعد از گذشت شش ماه از اولین جلسه، لیفتینگ را دوباره تکرار نمایند. در این صورت نتیجه با سه سال ماندگاری ادامه خواهد داشت.

نخ لیفت بینی

نخ لیفت بینی

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، امروزه روش های کلینیکی جای خود را به عمل‌های جراحی داده است. لیفتینگ یک روش جایگزین برای جراحی زیبایی بینی، تزریق ژل و بوتاکس می باشد. لیفت بینی با نخ به عنوان یک فناوری پیشرفته در عمل های بینی به شمار می‌رود. در این روش نخ لیفت بینی وارد بینی شده و شکل بینی را از نظر حالت ظاهری و ارتفاع بهبود می بخشد. نخ لیفت بینی بسیار نازک بوده و جهت عمل لیفتینگ و تیز کردن نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد. جنس نخ لیفت بینی پلی دی اکسانون می باشد.

مقایسه خطرات و بازدهی لیفت بینی با نخ 

استفاده از نخ لیفت بینی بی خطر بوده و بعد از مدت حداکثر ۱۲ ماه قابل جذب است. نخ لیفت بینی برای آن دسته از بیمارانی که روش‌های جراحی تهاجمی را نمی پسندند گزینه بسیار مناسبی می باشد. لیفت بینی با نخ دارای مزایایی نسبت به سایر روش‌های عمل بینی است. استفاده از نخ لیفت بینی دارای تاثیرات طولانی مدت بوده، همچنین به طور ترکیبی اثرات تزریق ژل و جراحی زیبایی بینی را در خود نمایان می‌کند و در نهایت نتیجه کار یک بینی کشیده و فرم گرفته با ظاهری زیبا است.

با استفاده از نخ بینی همچنین میتوان انحنا و خمیدگی بینی را نیز صاف و رفع نمود. این روش دارای دوران نقاهت نیست. نتیجه استفاده از نخ لیفت بینی پایدار بوده و طبیعی می باشد به طوری که اطرافیان متوجه انجام عمل بر روی بینی شما نخواهند شد. جذب نخ لیفت بینی در این روش سبب کلاژن سازی می شود. همین امر باعث سفت شدن پوست نیز خواهد شد. نخ برای لیفت بینی هنگام وارد شدن به سمت طرفین منحرف نمی شود، در نتیجه بینی پهن تر به نظر نخواهد رسید. به بیان دیگر نخ های لیفت‌ بینی قابل پخش به نواحی دیگر نیستند.

لیفت بینی در کنار تزریق فیلر بینی

استفاده از نخهای لیفت بینی برای بیمارانی که قبلاً از ژل استفاده کرده و نتیجه مطلوب را حاصل نکرده‌اند گزینه خوبی است. لازم به ذکر است که میزان رضایت گزارش شده از سمت بیماران در عمل لیفتینگ با نخ لیفت بینی تا ۹۵ درصد اعلام شده است. البته باید بدانید که میزان دوام عمل لیفت بینی به نوع و تعداد نخ به کار رفته شده بستگی دارد. برای افرادی که نگران درمان به این شکل هستند باید بگوییم که استفاده از نخ لیفت بینی هیچ عوارض جانبی نداشته و به ندرت شاهد مقدار کمی عفونت خواهید بود که با استفاده از مصرف آنتی بیوتیک برطرف خواهد شد.

این روش نسبت به سایر روش های لیفت بینی روشی ایمن‌تر است، پس جای هیچ نگرانی نیست. به جرات می‌توان گفت که لیفت بینی با نخ بهترین روش برای زیبایی بینی می باشد. از مزایای این روش نیز می‌توان به ظاهر بهتر بینی و ارتفاع بیشتر آن اشاره کرد. همچنین عدم نیاز به بی حسی موضعی و نداشتن احساس درد طی عمل از  دیگر مزایای استفاده از نخ لیفت بینی است.


نخ لیفت ابرو

نخ لیفت ابرو

لیف صورت با نخ

لیفت ابرو با نخ بهترین راه برای برگرداندن چهره ای شاداب است. در واقع استفاده از نخ لیفت ابرو تکنیکی برای ایجاد زیبایی در چهره افراد به شمار می رود. این روش برای آن دسته از افرادی که به طور مادرزادی دچار افتادگی ابرو هستند نیز گزینه بسیار مناسبی می باشد. امروزه استفاده از نخ برای لیفت ابرو نتایج قابل توجهی را به ارمغان آورده است.

 می توان گفت این عمل در واقع یک نوع روش جوانسازی پوست به شمار می رود که هدف آن بالا کشیدن ابرو می باشد. استفاده از نخ های لیفت ابرو همچنین برای افرادی که در قسمت پیشانی دارای چین و چروک زیاد هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نتیجه این عمل ظاهر شدن پوستی صاف، با طراوت و جوان در قسمت پیشانی است.

چرا لیف ابرو با نخ؟

چهره عبوس و اخمو با بالا رفتن سن به علت از بین رفتن حالت ارتجاعی پوست نمایان می شود. در این زمان نخ لیفت ابرو به کمک شما آمده و در جهت برطرف کردن حالت عصبانیت چهره عمل می‌کند. جالب است بدانید که لیفت ابرو با نخ لیفت بهترین روش جهت بالا بردن پلک و رفع چین و چروک پیشانی بشمار می رود.

 استفاده از نخ لیفت ابرو دارای محدودیت سنی می باشد و بیشتر برای افراد ۳۰ تا ۵۰ سال توصیه می شود. استفاده از نخ لیفت ابرو به آن دسته از بیمارانی که دارای پوست نازک و خشکی هستند توصیه نمی شود. برای لیفت ابرو دو نوع نخ لیفت وجود دارد. نخ لیفت معلق و نخ لیفت ثابت. استفاده از نخ معلق جهت انجام به به حسی موضعی نیاز دارد و نتیجه آن یک تا دو سال ماندگار است. استفاده از نخ لیفت ثابت ابرو ماندگاری بالاتری داشته و معمولاً برای قسمت پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که ایجاد کبودی در این روش بیشتر بوده اما روشی مطمئن و ایمن تر است.

مدت زمان لیفت ابرو

مدت زمان انجام عمل لیفتینگ ابرو به نوع نخ لیفت و روش استفاده از آن بستگی دارد. افرادی لیفت ابرو با نخ را تجربه کردند اذعان داشتند که استفاده از نخ لیفت ابرو روشی راحت و آسان جهت شادابی بخشیدن به چهره است. استفاده از نخ لیفت ابرو در مقایسه با سایر روش های لیفت صورت دارای نتیجه بهتر و طبیعی تری نیز هست.

 برای دستیابی به نتیجه ای موفقیت آمیزتر انتخاب یک پزشک توانا با مهارت های بالا تاثیرگذار خواهد بود. از مزایای لیفت ابرو با نخ لیفت میتوان به ماندگاری طولانی مدت درمان و ایجاد نشدن زخم در قسمت پیشانی اشاره کرد. استفاده از نخ لیفت ابرو همچنین امکان انجام مجدد لیفت را به صورت بی خطر فراهم می کند. در این روش اثر درمان بلافاصله بعد از انجام آن نمایان می شود.

نخ لیفت کاگ

هنگامی که لیفت با نخ با استقبال زیادی از سمت بانوان و حتی آقایان روبرو شد، روز به روز بر تنوع مدل‌های آن افزوده گردید. امروزه پرطرفدار ترین روش جوانسازی، لیفت با نخ است که یک روش غیر جراحی می باشد. نخ کاگ نوعی نخ لیفت است که دارای ویژگی‌های خاصی بوده و یکی از انواع نخ لیفت pdo می باشد.

برای سفارش نخ کاگ کلیک کنید

نخ لیفت کاگ یا نخ خاردار قلاب هایی در اندازه میکروسکوپی در طول خود دارد. این قلاب ها بافت پوست را در تمام طول نخ نگه می دارند. نخ لیفت کاگ با ورود به شیارها و چین و چروک های پوستی از قسمت زیرین پوست باعث کشیدگی پوست شده و چین و چروک موجود در آن را از بین میبرد. خار های تعبیه شده در نخ لیفت کاگ باعث گیر کردن آن به بافت پوست می شود.

 

انواع نخ cog

تاثیر نخ کاگ

این امر باعث می‌شود هنگامی که نخ لیفت زیر پوست وارد شد، همراه با خود پوست را به سمت عقب مورد کشش قرار دهد. و باعث لیفت صورت شود. امروزه سری جدیدی از نخ‌ های کاگ جهت انجام لیفت بینی و ابرو از نخ های کاربردی محسوب می‌شوند. از جمله مزایای ویژه استفاده از نخ لیفت کاگ می ‌توان به کاهش چشمگیر چین و چروک پوست صورت و همچنین روشن کردن رنگ پوست اشاره کرد. ایجاد صافی یک دست بر روی پوست از دیگر مزایای استفاده از نخ لیفت کاگ است. این نوع نخ لیفت همچنین از نرمی و شل شدن پوست جلوگیری می‌کند.

عوارض نخ کاگ

استفاده از نخ لیفت کاگ باعث التهاب و قرمزی پوست نخواهد شد. لیفت با این نخ به مدت ۴ تا ۱۲ ماه دارای پایداری و دوام است. البته لازم به ذکر است که نخ کاگ دارای انواع مختلفی می باشند که بر اساس آن میزان کلاژن تولیدی به مدت یک تا سه سال پایدار خواهد بود. تعداد دفعات تکرار عمل لیفت نیر به نوع نخ لیفت کاگ بستگی دارد و می‌تواند هر از ۶ ماه تا ۲۸ ماه یکبار متغییر باشد. ترمیم با نخ لیفت کاگ باعث پایداری و بهبودی بیشتر خواهد شد.

موارد مصرف نخ کاگ

 از نخ لیفت کاگ بیشتر برای کشیدن سریع پوست در نواحی صورت، گونه، فک و گردن استفاده می شود، زیرا این روش در این نواحی بسیار موثر و غیرتهاجمی محسوب می‌شود. از نخ لیفت کاگ همچنین برای زاویه سازی صورت و جوانسازی پوست صورت نیز بهره گرفته می شود. از ویژگی های مهم استفاده از نخ لیفت کاگ این است که بیمار به سرعت شاهد روند بهبودی بوده و نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن حاصل می گردد.

 البته این مدت زمان تحت تاثیر سبک قرار گیری نخ ها و تعداد آنها متغیر است. همه افراد می توانند جهت جلوگیری از پیری زودرس، افزایش حجم و داشتن ظاهری طبیعی از نخ لیفت کاگ برای جوان سازی پوست خود استفاده کنند. آنچه که مسلم است عملکرد نخ کاگ در پیشگیری و همچنین بازیابی زیبایی در نواحی مختلفی از صورت، پیشانی، گونه، فک و گردن است. لازم به ذکر است که از این روش جهت لیفت محل هایی مانند سینه و دست نیز استفاده می‌شود.

 نخ لیفت کاگ برای مناطقی از بدن که در معرض شل شدن و افتادگی ناشی از کاهش وزن هستند نیز کاربرد دارد. از بین بردن چین و چروک ایجاد شده در میان دو ابرو ( به اصطلاح خط اخم )، بهبود شکل ظاهری خطوط لب و کاهش حجم غبغب از دیگر مواردی است که می توان از نخ لیفت کاگ جهت اصلاح آنها بهره گرفت.


نخ لیفت مونو

تا به این بخش از مقاله متوجه شدیم که:

عمل لیفتینگ فرایندی است که بخش ها و نواحی مختلف صورت را توسط یک سری از نخ های خاص با نام نخ لیفت بالا می کشد. کشیدن پوست صورت توسط نخ لیفت به سمت بالا باعث ایجاد ظاهری جذاب و جوان تر و همچنین کلاژن سازی مجدد می شود. یکی از انواع نخ های لیفت نخ لیفت مونو نام دارد. این نوع نخ برخلاف مدل کاگ، بدون خار و صاف است.

نخ های لیفت مونو بیشتر در جهت سفت شدن پوست عمل می‌کند و در واقع تاثیر چندانی در لیفتینگ نخواهد داشت. ایجاد یک آرایش تور مانند با استفاده از تعداد زیادی نخ لیفت مونو باعث کلاژن سازی و در نهایت جوانسازی ناحیه صورت می شود.  در استفاده از نخ مونو لازم است که یک ناحیه جهت تعیین نقطه لنگر انتخاب شود.

thread lift mono در قسمت لنگر گیر می‌کند و باعث سفت شدن پوست در این ناحیه می شود. این در حالیست  که استفاده از سایر نخ های لیفت احتیاجی به تعیین نقطه لنگر ندارد. نخ لیفت مونو از جمله نخ های جوانساز است که پس از قرار گرفتن در زیر پوست با شروع به عمل کلاژن سازی باعث قوام و بهبود اوضاع سفتی پوست می شود.

از جمله مواردی که در آن استفاده از نخ لیفت مونو کاربردی است می توان به درمان خطوط گردن، افتادگی پوست گردن، پیشانی و زیر چشم اشاره کرد. به طور میانگین ۱۰ تا ۲۰ عدد thread مونو به هر منطقه جهت درمان وارد می شود. برای ایجاد تاثیر لیفتینگ، نخ لیفت مونو باید به یک نقطه لنگر در ناحیه صورت یا سر متصل شود.

در مجموع به منظور ایجاد لیفت در ناحیه های انتخابی لازم است که نخ لیفت مونو همراه با نخ های خاردار مورد استفاده قرار بگیرد. با این وجود باز هم تأثیر قابل توجهی در عمل لیفت و کشیدگی پوست نخواهد داشت.


برند نخ لیفت نوبل

گزارشات از سوی بیمارانی که درمان خود را با نخ لیفت نوبل انجام دادند حاکی از پیشرفت های مختلفی در عمل لیفتینگ می‌باشد. از بین رفتن ریزترین خطوط چین و چروک، سفت شدن پوست و ایجاد ظاهری لاغر با خطوط بهبود یافته از جمله این موارد است. نوبل برندی مطرح در تولید نخ های لیفت با کیفیت می باشد. این برند انواع گوناگونی از نخ را با کاربردهای متنوع تهیه به بازار عرضه می کند.

در ادامه این بخش به معرفی انواع مدل مختلف از نخهای لیفت نوبل و منطقه اثرگذاری هر یک از آنها می پردازیم. نخ نوبل مدل MONO 19G-38mm و  MONO SCREW  جهت پرکردن خط خنده در صورت و همچنین جوانسازی پوست بکارگرفته می شود. مدل EYE THREAD  L type در ناحیه پیشانی و به منظور رفع چروک و جوانسازی پوست این ناحیه استفاده می شود‌. نخ لیفت MULTI  L type برند نوبل برای پرکردن خطوط دور لب مورد استفاده قرار می گیرد.

از نخ نوبل مدل TORNADO ،  TORNADO SCREW و SPRING برای رفع خطوط زیر چشم، ناحیه دور لب و خط خنده استفاده می شود. ۳ نوع نخ لیفت tornado screw 26G-60mm ،  tornado screw30G-38mm tornado screw 26G-38mm در پرکردن خط اخم و رفع چین و چروک کاربرد دارند‌.

لیفت صورت با نخ بهترین جایگزین برای درمان آسیب دیدگی صورت و رفع چین و چروک می باشد. لیفت صورت به منظور کاهش خطرات و آسیب های ناشی از عمل های جراحی سنتی بهترین و جدیدترین پیشنهاد متخصصین زیبایی است، این روش بسیار سریع تر می تواند آسیب گونه ها، چانه و گردن و اطراف آنها را بهبود بخشد. در طول این درمان از نخ های مخصوص استفاده می شود که بسته به نوع درمان و پوست مورد استفاده قرار می گیرد. پس از درمان، پوست تغییر می کند و هیچگونه برشی در زمان درمان روی صورت انجام نمی شود.

هزینه لیفت صورت با نخ

مقایسه هزینه لیفت صورت با نخ به طور میانگین یک چهارم نسبت به روش سنتی جراحی ارزان تر است ولی بسته به نوع نخ مصرفی تاثیر اصلی تا چند از بین می رود ولی با چند بار استفاده پیاپی سبب کلاژن سازی در اطراف نخ شده که به معنی بهبود طبیعی پوست می باشد.

عوارض  جانبی یا خطرات لیف صورت با نخ

بلافاصله پس از درمان در نقاط ورودی نخ تحریک خفیفی وجود دارد. ممکن است برخی در برخی از قسمت ها کبودی هایی اتفاق بیفتد که طی چند روز از بین خواهد رفت. در این موارد بلافاصله بعد ازمشاهده از خنک کننده یخ استفاده می کنیم و در روزهای بعدی کرم مخصوص تجویز می شود.

هرچند خطر این روش از جراحی بسیار پایین تر است اما تنها آسیب احتمالی لیفت صورت عفونت می باشد که در این روش کشیدن پوست، استفاده نخهای لیفت استریل شده برای به حداقل رساندن عفونت و آسیب بسیار مهم است تا نتایج حاصل از لیفت با نخ به طور کلی مطلوب تر باشد.

لیفت صورت با نخ چقدر طول می کشد و چقدر ماندگاری دارد؟

درمان با بی حسی موضعی (استفاده از کرم بی حسی یا بی حسی ساقه با زایلوکائین تزریقی) انجام می شود و 30-45 دقیقه طول می کشد. تجزیه بیولوژیکی رشته ها طی 6 ماه پس از جذب کامل آنها صورت می گیرد. با این حال، در این مدت بدن، شبکه ای از کلاژن و الیاف الاستیک را در محیط آن ایجاد می کند به همین دلیل اثرات درمان 12 تا 16 ماه دوام خواهد داشت.

مزایای لیفت صورت با نخ قابل جذب pdo نسبت به نخ های قدیمی

جذب کامل نخ باعث می شود که هیچ گونه اثری از این درمان در صورت شما باقی نماند و سایر واکنش های بافت پوست که با نخ های غیرقابل جذب مشاهده می شد رخ ندهد.

در کدام قسمت های صورت و بدن می توان نخ ها را استفاده کرد؟

عملاً همه جا! بر روی چین و چروک های پیشانی یا در لیفت ابرو اعمال می شود. همچنین از دیگر نکات کاربردی چشم و چروکهای نازک زیر چشم است. تأثیرات چشمگیر روی گونه ها، خط فک و گلو مهمترین کاربردهای نخ پی دی او است که سبب بهبودی و زیبایی پوست می شود.استفاده در بدن برای سفت شدن، بازسازی بازوها، ران ها و شکم یا روی سینه و باسن انجام می شود.

آیا می توان نخ ها را با سایر روش های تزریقی کلاسیک ترکیب کرد تا نتایج بهتری حاصل شود؟

استفاده از نخ را می توان با درمان های کلاسیک تزریقی صورت (سم بوتولینوم ، اسید هیالورونیک برای پر کردن چین و چروک یا مزوتراپی اتولوگ-PRP) ترکیب کرد و این کار به صورت مکمل انجام می شود. این بدان معنی است که نخها راه حل برای بهبود و رفع چروک پوست در خط فک می شود که سایر روشهای تزریقی نتایج ملایم دارند. همین مورد در مورد بهبود در ناحیه گردن نیز صدق می کند. همچنین، هنگامی که نخ ها در مناطقی مانند پا با روش  سنتی سم بوتولینوم ترکیب می شود، نتایج به مرور افزایش یافته و گسترش می یابد.

در انتها به عنوان نمایندگی نخ لیفت فاینزن آلمان پیشنهاد می کنیم از سایت اصلی دیدن فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Verified by MonsterInsights