دانستنی پوست

دانستنی های پوست صورت و آنالیز آن

آنالیز پوست صورت

بدون شک داشتن پوست صورتی زیبا برای مردان و زنان بسیار مهم و امری طبیعی است به طوری که چهره زیبا و دلخواه شخص در بالا بردن اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعی او بسیار اثرگذار بوده و این امر غیر قابل انکار است.

پوست چیست؟

پوست ( skin) بخشی از دستگاه پوششی بدن است.پوست از سه لایه ی اصلی تشکیل شده است.

لایه های اصلی پوست:

  1. روپوست (اپیدرم ) که لایه ی نازک تر خارجی می باشد.
  2. درم که لایه ی ضخیم تر داخلی است.
  3. هیپودرم که پوست را به بافت های ماهیچه ای متصل می کند.

روی پوست لایه ی ضخیمی از سلولهای مسطح می باشد. پوست یک سطح محافظتی بین محیط اطراف با عضلات ، اعضای درونی و رگهای خونی و اعصاب بدن تشکیل می‌دهد. ظاهر پوست به طور گسترده‌ای تغییر می‌کند؛ که این تغییر نه تنها به دلیل عواملی همچون افزایش سن بوده، بلکه، نمایش دهنده نوسانات هیجانی و سلامت عمومی نیز می باشد.پوست با دارا بودن سطحی حدود دو متر مربع در بدن انسان ، یکی از بزرگترین اعضای بدن است.پوست یک عضو زنده است و فوقانی ترین لایه ی آن لایه ی شاخی ( استراتوم کورنئوم )و روپوست (اپیدرم ) است که سطح پوست را تشکیل می دهند و متشکل از سلولهای زنده و مرده هستند و در هر انسان حدود سی هزار عدد از این سلولها در دقیقه ریزش میکند.با این وجود سلولهای زنده در قسمت زیرین روپوست در حال تشکیل شدن می باشند تا جایگزین سلولهای مرده شوند.در زیر روپوست درم قرار گرفته که حاوی عروق خونی ،پایانه های عصبی و غدد می باشد.لایه ای از چربی در زیر درم قرار گرفته که به عنوان یک ضربه گیر ،عایق و منبع انرژی عمل می کند. بدن هر انسان در مدت زمان یک زندگی ۷۰ ساله، متوسط حدود ۴۷/۵ کیلوگرم پوست دور می‌ریزد و هر ماه تمام پوست هر فرد عوض شده و نو می‌شود.

پوست ما با گذشت زمان دچار تغییراتی می‌شود. عوامل محیطی و بالا رفتن سن تاثیراتی بر پوست ما می‌گذارند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب، پاک نکردن آرایش بعد از مهمانی و خوابیدن با آرایش یا ترکاندن جوش‌های روی صورت می‌تواند باعث آسیب به پوست، باقی ماندن جای زخم و تغییر رنگ پوست شود.
حدودا از سی سالگی، پوست انسان دیگر قابلیت ارتجاعی سابق خود را ندارد و کم کم حالت افتاده و شل شدگی به خود می گیرد . همچنین فیبروبلاست‌های پوست به تدریج کمیاب‌ و غیرفعال می‌شوند. عوامل مختلفی در تسریع شل شدن و افتادگی پوست تاثیر می گذارند از جمله این عوامل می توان به  قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب و مصرف دخانیات اشاره کرد. علاوه بر این، شروع دوران یائسگی افتادگی پوست را تشدید میکند. اما راه حل رفع افتادگی پوست چیست؟و چگونه می توان جوانی را به پوست بازگرداند؟

محافظت و احساس

پوست یک لایه ی محافظتی قوی است.پوست یک سد دفاعی کاملا موثر در برابر مواد مضر ایجاد می کند.امّا این سطح بیشترین تاثیر را زمانی دارد که سطح آن دست نخورده باقی بماند.به دلیل اینکه پوست ما حالت ضد آب ( واتر پروف ) دارد ] هنگام دوش گرفتن مثل یک اسفنج آب را جذب نمی کنیم.احساس لامسه ی ما از گیرنده هایی که در قسمت درم پوست وجود دارند به ارتعاش ،فشار،گرما ،سرما و درد پاسخ می دهند .بعضی نواحی حسی مثل انتهای انگشتان دارای تراکم بالایی از گیرنده ها می باشند.پوست نقسی اساسی در تنظیم دمای بدن ایفا می کند و هنگامیکه در معرض تابش نور خورشید قرار میگیرد تولید ویتامین D میکند که برای استخوانها لازم است.

یک لایه ی واکنش گر

پوست انسان به شیوه ی زندگی واکنش نشان می دهد .برای مثال پوست دستان یک کشاورز ضخیم شده تا حفاظت بیشتری ایجاد کند.با بالا رفتن سن و شروع روند پیری ، پوست چروکیده شده و خاصیت ارتجاعی آن کمتر می شود که این حالت می تواند در نتیجه ی سیگار کشیدن یا تماس بیش از حد با نور خورشید تسریع گردد.رنگ پوست انسان بستگی به میزان ملانین ( رنگدانه ) دارد.افزایش ملانین باعث تیره تر شدن پوست می شود و کاهش ملانین باعث روشن شدن پوست می شود.پوست های روشن به دلیل کمتر داشتن ملانین نسبت به نور خورشید و آفتاب سوختگی حساس تر هستند.

رشد و ترمیم

پوست به طور دائم از طریق ریزش سلولهای مرده و تولید سلولهای تازه نوسازی میشود.و به همین دلیل سلولهای مرده که از طریق بیماری ،آسیب و ..صدمه می بینند سریعا جایگزین می شوند.سلولهای جدید در اپیدرم که لایه ی فوقانی پوست است ساخته می شوند.

پوست خود را ارزیابی کنید

بدون شک داشتن صورتی زیبا برای مردان و زنان بسیار مهم و امری طبیعی است به طوری که چهره زیبا و دلخواه شخص در بالا بردن اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعی او بسیار اثرگذار بوده و این امر غیر قابل انکار است. امروزه با استفاده از روش های جدید در علم زیبایی و با آگاهی کامل از روش های جدید تصحیح عیوب و مشکلات یک صورت به راحتی می توانیم این عیوب را اصلاح و صورت یک فرد را به طور طبیعی به یک چهره زیبا و جذاب تبدیل کنیم و اغراق نیست اگر بگوییم با یک تشخیص صحیح و علمی و یک عملکرد ساده می توانیم به این هدف مهم برسیم.

آنالیز صورت چگونه است ؟

برای آنالیز دقیق یک صورت ابتدا پزشک با تجربه باید آناتومی صحیح صورت را بشناسد تا درک درستی از عیوب و مشکلات چهره مراجعه کننده اش داشته باشد.

آناتومی صورت :

پوست – چربی زیر جلد – عضلات – استخوان ها و غضروف ها

روش های علمی و کارآمد برای ترمیم و زیبا سازی صورت:

  • شل کردن  ( Relax )
  • پر کردن ( Refil )
  • کشیدن   (Redrape)
  • ترمیم  (Resurface)

حال با توجه به شکل صورت شخص و تشخیص و تایید پزشک برای زیبا سازی و جوان سازی صورت وی از این 4 کار یا « یک کار به تنهایی » یا « ترکیبی از چند کار » استفاده می شود. 3. عموما علت اصلی پیری صورت و افتادگی پوست آن از دست رفتن و تحلیل بافت های زیر پوست است ، یعنی عامل اصلی در شل شدن و پیری پوست عمدتا خود پوست نیست. پس چنان چه دچار خط خنده ، خط سن ( خط پایین لب ها ) ، فرو رفتگی و کوچکی گونه ها ، فرو رفتگی شقیقه ها یا چانه شده اید باید بدانید که علت ایجاد این خطوط و چروک در صورت شما تحلیل بافت زیر پوست است پس به سادگی نتیجه می گیرید برای درمان این مشکلات در صورت پر کردن ( Filling ) بافت زیر جلد صورت ، با برگرداندن حجم از دست رفته این بافت ها به صورت شخص ، عیوب و خطوط صورت را پر می کنید و باعث شکل گیری مجدد صورت به طور مطلوب و زیبا می شوید و در نهایت می توانید مشکلات پوستی او را ساده حل کنید.

* هرگز نمی توانید با استفاده از کرم های گران قیمت ، افتادگی و شلی پوست خود را درمان اساسی کنید ؛ فقط وقت خود را برای درمان صحیح و نتیجه بخش به تعویق می اندازید.

Visual scan قابليت تشخيص و تحليل مشـكلات پوستي را براي انتخاب روش درماني مناسب و پي گـيري درمـان دارد. دوربين اين دستگاه با گرفتن عكس صورت بيـمار با كيفيت بالا بسـياري از شـاخـص هاي پوسـتي از قبـيل وضعيت چین و چروک ها، میزان دهيدراتاسـيون، درصد پيگمانتاسيون ولک ها، ترشح سبوم،وضعيت الاستيستي و درصد منافذ پوستي را به طور دقيق بررســي كرده و با توجه به مشكلات بيمار،درمان مناسب پيشنهاد مي شـود.

مشکلات پوسـتی شما در آینده بررسـی شده و راه های پیشگیری از آن ها در مقابل شما قرار داده خواهد شد.همچنين مي توان كيفـيت و اثربخـشي روش هاي درمـانـي مختــلف از جمـله درمان های دارويي، ميكـرودرم ابريژن، اندرمولوژي و ليزر را بررسي كـرد.پس از جلسـه اول به فواصـل مشـخص عكس هاي بعدي از بيمار گرفته شـده و با مقايسه عكس هاي قبـلي وضعــيت پيشرفت درمان ارزيابي مي شود.یقین داشته باشید با پیشـگیری اگرچه نمی توان فرآیند پیری را مـتوقف کرد اما می توان آنرا به تعویق انداخت.

موهای خود را ارزیابی کنید.

نشان دادن تراکم مو،سنجش ضخامت مو،تعیین نوع مو (خشک، چرب، طبیعی)،نمایش الگوی رویش مو،ارائه آنالیز و ذخیره اطلاعات هر بیمار،امکان انجام مقایسه تصاویر جلسات مختلف و ….

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Verified by MonsterInsights